Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odchod z extraligy Biegl jako degradaci nebere

21. 7. 2009

Co mohou vrchlabští hokejisté očekávat od nového spoluhráče, který se zařadí do brankářské trojice? Na prvním místě hokejové zkušenosti. Těch má Radovan Biegl oproti svým brankářským kolegům až neuvěřitelně víc.

Vždyť v nejvyšší soutěži debutoval ještě v socialistickém Československu v sezoně 1987/88, kdy Petru Ševčíkovi byly dva roky a Miroslav Brož ještě ani nebyl na světě. Na druhém místě brankářské kvality, výčet Bieglových úspěchů je dlouhý.

Dále dobrou, optimistickou náladu, jež z něho vyzařovala i po celý následující rozhovor. A v neposlední řadě léty vypěstovaný profesionalismus. "Jsem už ve Vrchlabí," hlásil totiž včera, ačkoliv sám má zázemí v Pardubicích a vrchlabský tým se po dovolené k tréninkům vrací až v neděli.

Obrazek

S čím brankář vašeho ražení do Vrchlabí přichází?
S chutí sportovat.

Prý také s tím, že jste smířen, že do týmu nejdete jako jednička a že v klidu vezmete, když budou chytat vaši konkurenti a vy budete jejich zkušenějším rádcem.
S tím souhlasím. Navíc je naprosto přirozené, že kdo má nejlepší formu, tak musí být v brance, ať je to první, druhý, nebo třetí. Ostatní dva jsou od toho, aby trénovali, a já i od toho, abych vzhledem k letitým zkušenostem poradil. A abych byl součástí týmu.

Do Vrchlabí jdete ze Zlína a opouštíte tak extraligu. Byla šance, že byste v ní zůstal?
Ve Zlíně pro následující sezonu ne. Byl bych ale nerad, aby špatně vyznělo to, co teď řeknu. Říkám to bez jakýchkoliv pocitů zklamání z jejich jednání a bez pocitu křivdy.

Co vám tedy po sezoně ve Zlíně řekli?
Hezky poděkovali s tím, že byli velmi spokojení s prací, kterou jsem pro jejich klub odvedl. Ale že nyní potřebují dát příležitost mladším. Tomu se ani nemůžu moc divit, a proto celou záležitost beru tak, jak to je, a moc nad tím nepřemýšlím.

A volba, zda to bude první liga, nebo extraliga?
Také tady zcela jednoduchá odpověď. Jiná nabídka z extraligy nebyla a já jsem už chytal i ve druhé lize. První vůbec neberu jako nějakou degradaci.

Jak budete na Zlín vzpomínat?
Jen v dobrém. Poznal jsem tam spoustu dobrých lidí a výborných spoluhráčů. Navíc například Martin Hamrlík, Petr Leška, Jarda Balaštík, Ivan Rachůnek a další, to jsou nejen výborní hokejisté, ale také skvělí kamarádi.

Jak padla volba na Vrchlabí?
Prý jste mířil ještě blíž k pardubickému domovu. Nejdřív jsem opravdu jednal s Chrudimí, ale nedohodli jsme se. Pak se ozvalo Vrchlabí a s ním všechno proběhlo v pohodě.

I když jste loni působil v extralize, určitě víte, jak se Vrchlabí dařilo v 1. lize.
Vím to a bylo by vynikající, kdybychom zopakovali úspěch ze základní části. A dobré, kdybychom vylepšili výsledek v play-off. Jsem tady od toho, abych k tomu pomohl.

Jaký na to má, podle vás, Vrchlabí tým?
Velmi kvalitní. Navíc jsem zjistil, že kupodivu hodně kluků osobně znám.Avšak všechno ukáže až sezona a jména nemusí nic znamenat. Důležité bude, jaký se vytvoří kolektiv. A jak nám třeba vydrží zdraví.

 

Zdroj: www.idnes.cz

Foto: Jan Karásek