Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brankář Radovan Biegl: Zápas se Spartou jsem si užíval. Dokud bude šance, porveme se o ni

9. 3. 2009

ObrazekV brance jste nahradil Jakuba Sedláčka, který po třech porážkách v řadě zůstal jen na lavičce. Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat?
Dnes ráno mi to řekl trenér. Vyplynulo to ze situace. Nebylo moc věcí, které by se ještě daly změnit, proto se zkusilo vyměnit i brankáře. Kuba toho měl po třech utkáních za sebou dost.

Proč mu to nešlo?
V základní části odchytal vynikající zápasy, jen díky jsme skončili na pátém místě. Bohužel ho teď v play-off opustilo štěstí. Ale svoji práci si odvedl dobře. Bohužel jsme v předcházejících zápasech vyhořeli v koncovce. Kubu nezatracuji. Pro Zlín je do budoucna velkým příslibem.

Jak se vám chytalo?
Užíval jsem si to. Byl skoro vyprodaný stadion, výborná kulisa, kvalitní soupeř. Mohlo se stát, že to bude poslední zápas sezony. Ale dopadlo to výborně. Chtěli jsme fanouškům předvést pěkný kombinační hokej, což se snad povedlo.

Nastoupil jste poprvé od 25. ledna. Cítil jste herní pauzu?
Jednoduché to nebylo. Vy napíšete, že mám zkušenosti, ale pro každého gólmana je herní manko nepříjemné.

Jak vám bylo po těle, když Sparta brzy po vedoucím gólu Vlacha vyrovnala z trestného střílení?
Pořád stejně dobře. To už jsme byl zpocený, takže mi bylo teplo. Netík bohužel provedl nájezd dobře.

Asi se ve zlínské brance objevíte i v dalším utkání na Spartě, ne?
Nemyslím si, že by to bylo tak jasné. Vy to berete jako samozřejmost, ale jsou to jen spekulace. Čekám jiný zápas. Sparta má velké kluziště, to nám moc nesedí. Pokud navíc budeme hrát stylem kamikadze nebo harakiri, jak to bylo dnes, bude to těžké. Soupeř taky bude hrát jinak. Uvidíme. Dokud bude šance, porveme se o ni.

 

Zdroj: www.hokej.zlin.cz

Foto: www.hokej.zlin.cz