Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bieglovo černé období: opět je bez angažmá

11. 2. 2009

Měl dovést hokejisty Kolína k postupu do první ligy, místo toho je opět bez angažmá. Hokejový brankář Radovan Biegl zažívá trudné období. "Přímo nejčernější v kariéře," truchlí osmatřicetiletý veterán. "Nikdy jsem si nemyslel, že by se mi něco takového mohlo stát."
Po vyloučení Vsetína z extraligy těsně před startem soutěže si musel začít hledat nové angažmá.
"Bylo mi z toho konce špatně," tvrdí Biegl. "Věřili jsme, že to nemůže tak drasticky skončit. Nakonec jsme přišli o práci, někdo si našel novou, někdo takové štěstí neměl."
Biegl byl rád za nabídku ambiciózního Kolína. Odchytal pět zápasů. Zářil, třikrát vítězně. Při svém posledním vystoupení minulý týden padl tým 2:7, kvůli zranění však Biegl odchytal pouze první třetinu.
"Myslel jsem, že Kolín pro mě bude dobré řešení," povzdechl si Biegl, který si na střídavý start zachytal i za prvoligový Šumperk. "Jenže podmínky, které jsem dostal slíbené, byly až moc ideální."
V tom byl právě problém.
"Dohodli jsme se na konkrétních financích a jediné, co jsem dostal, byly sliby a sliby," zlobí se Biegl. "Už jsem byl z těch věčných slibů tak otrávený, že jsem si vyklidil skříňku a šel pryč."
Že Kolín nesplnil dohodnuté podmínky, potvrdil i sportovní manažer klubu Josef Hasil.
"Měl u nás odchytat dvě utkání bez smlouvy. Nakonec se to protáhlo na pět, protože náš sponzor byl pracovně mimo republiku. Jednání o jeho smlouvě se tak zpozdila. Co vím, tak už spolu mluvili a v úterý by se měli sejít," tvrdí Hasil.
Sám Biegl už však na návrat do Kolína nemyslí. Stejně jako na konec kariéry, v níž získal slovenský titul se Slovanem Bratislava, v Česku byl nejlépe druhý s Pardubicemi a Třincem. "Chci chytat. Na odpis se rozhodně necítím," tvrdí Biegl.
Otázka zní: Kde?
"Záleží na dobré vůli Třince, jehož jsem kmenovým hráčem," vysvětluje Biegl. "Můžu jen říct, že mám velmi konkrétní nabídku od nekonkrétního klubu."
Naději by mu mohlo dát prohlášení vsetínského místostarosty Lubomíra Gajduška, který naznačil, že Vsetín bude i nadále bojovat o to, aby se mohl vrátit do extraligy. "Vsetínu fandím, ale přijde mi to jako idealismus," říká Biegl.

 

Zdroj: www.idnes.cz