Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biegl: Do Prahy pojedeme se vztyčenou hlavou

9. 3. 2009

Obrazek„Protože to mohl být poslední zápas sezony, utkání jsem si ve skvělé atmosféře téměř vyprodaného stadionu náležitě užíval. Chtěli jsme fanouškům předvést pěkný kombinační hokej, což se snad povedlo,“neskrýval po vítězství 4:2 spokojenost dobře naladěný brankář, jenž předvedl 39 úspěšných zásahů.

Zkušený gólman se přitom postavil mezi tyče po šestitýdenní přestávce, naposledy střídal Sedláčka 25. ledna v Liberci. „Jednoduché to ale po dlouhé pauze vůbec nebylo.“

Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat?
V sobotu ráno mi to oznámil trenér, což vyplynulo to ze situace. Nebylo moc věcí, které se ještě daly změnit. Kuba toho měl po třech zápasech dost. Odchytal skvělou základní část, kdy především jeho zásluhou jsme vybojovali páté místo a přímou účast ve čtvrtfinále.

Proč Sedláček nezvládl zápasy play off?
Vyřazovací část je hodně o štěstí, které jej nyní opustilo. On ale příčinou porážek určitě není, odvedl svou práci dobře. Vyhořeli jsme v koncovce. Pokud bude Kuba dál na sobě pracovat, přát mu zdraví, má ve Zlíně budoucnost, může se stát velkou oporou.

Podle všeho byste se měl také v zítřejším duelu na Spartě objevit mezi tyčemi, že?
Nemyslím si, že by to bylo tak jasné. Vy to berete jako samozřejmost, ale pro mě to jsou jen spekulace. Rozhodne trenér.

Má ještě Zlín šanci obrátit sérii?
Jsme realisti, vyhrát nad Spartou ještě třikrát v řadě není příliš pravděpodobné. Určitě ale pojedeme do Prahy se vztyčenou hlavou, stát se může všechno.

Zlínu se v play off na ledě Sparty nedaří, ještě nevyhrála. Proč?
Sparta má velké kluziště, které nám moc nesedí. Čekám jiný zápas. Soupeř stejně jako my bude hrát úplně jinak než naposledy. Pokud navíc budeme hrát stylem kamikadze nebo harakiri, jak to bylo v sobotu, bude to těžké. Nic však nevzdáváme. Dokud budeš šance, budeme se rvát.

Během sobotního utkání jste několikrát mával divákům. Měla to být rozlučka?
Já věřím, že ne!

 

Zdroj: www.zlinsky.denik.cz

Foto: www.hokej.zlin.cz