Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrchlabí získalo zkušeného brankáře a střelce

22. 7. 2009

Zkušeného muže do branky a soutěží, kterou jeho nový tým hraje, protřelého střelce. Přesně tyto dva typy hokejistů má od včerejška v kádru prvoligové Vrchlabí.


Novými, a výraznými, posilami týmu z Krkonoš se včera totiž stali brankář Radovan Biegl a útočník Milan Kostourek, oba budou v nadcházející sezoně na východě Čech hostovat.
Čtyřicetiletý Biegl, jeden z nejzkušenějších současných gólmanů českého hokeje, přichází ze Zlína, kde v minulé sezoně nejprve dělal dvojku Murínovi a poté Sedláčkovi.

I v této situaci ale odchytal řadu vydařených zápasů, dostalo se na něj v play-off.
"Potřebujeme k naší dvojici mladých gólmanů Ševčík, Brož někoho zkušeného, kdo jim bude umět poradit a nebude chtít za každou cenu chytat," vysvětlil manažer vrchlabského klubu Aleš Kmoníček, "jsme domluveni na tom, že sem v tuto chvíli nejde jako jednička, a tak víme, že nebude problém, když právě nebude chytat."


Biegl musel po sezoně ve Zlíně řešit co dál. Nakonec se rozhodl pro klub, ze kterého mu do Zlína přišel konkurent. Ve Vrchlabí si totiž vyměnilmísto s loňskou oporou Tomášem Štůralou, kterého si extraligový Zlín stáhl z hostování, počítá s ním do dvojice se Sedláčkem.
Druhým novým hráčem Vrchlabí se včera stal pětadvacetiletý Milan Kostourek. Pohled na jeho statistiky říká jasně, proč si ho Vrchlabí vybralo. V minulých sezonách patřil k nejproduktivnějším hráčům 1. ligy, a to jak za jeho působení v Chomutově, tak i v Kometě Brno, kde odehrál minulou sezonu.
"Bereme ho jako produktivního hráče a očekáváme od něj u nás to samé. Navíc je to hokejista, který hraje i ve středu útoku, kam jsme hledali posilu," uvedl Kmoníček.

Kostourek si v minulých sezonách pravidelně připisoval řádnou porci kanadských bodů, nejlépe na tom byl v sezoně 2006/07, kdy jich v Chomutově v základní části získal 56, o rok později zase nastřílel pro něj rekordních 26 branek. Neztratil se ani loni v brněnské Kometě, kde za celou sezonu nastřílel 23 branek a přidal k tomu 18 asistencí.


Biegl a Kostourek téměř zakončili sestavování vrchlabského týmu na novou prvoligovou sezonu. Vedení klubu s velkým přílivem dalších nových hráčů už nepočítá. "Ještě přivedeme jednoho do obrany, ale nemusíme nyní spěchat, je čas," uvedl Kmoníček.
Už v neděli se ale jeden adept vrchlabské obrany na východě Čech objeví. S týmem, který absolvuje první trénink na ledě, se začne připravovat slovenský bek Peter Novajovský. Tento hráč Slovanu Bratislava odehrál minulou sezonu za extraligový výběr hráčů do 20 let.
Vrchlabští hokejisté nyní končí dovolenou po letní přípravě, v neděli si poprvé zatrénují na ledě. Už ve čtvrtek pak sehrají úvodní přípravné utkání s týmem Benátek nad Jizerou, v úterý 4. srpna vstoupí do letošního letního Tipsport Cupu, jejich první utkání bude na ledě extraligového Kladna. Do prvoligové sezony Vrchlabí vstoupí 12. srpna zápasem v Olomouci.


Noví hráči :

M. Brož brankář (loni Trutnov) R. Biegl brankář (Zlín) L. Chmelíř obránce (Kadaň) J. Hanzl obránce (jun. Sparty) T. Pácal obránce (Plzeň) M. Kostourek útočník (Brno) M. Tvrdek útočník (Žilina) R. Konečný útočník (Ml. Bol.) V. Kubeš útočník (H. Brod) B. Andres útočník (Trutnov)

Pozn.: Konečný, Kubeš a Andres už za Vrchlabí část minulé sezony hráli, posilami se ještě mohou stát mj. Potůček a Urban, kteří se s týmem připravují.

 

Zdroj: MF DNES