Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč byl Biegl vyhozen? Manažer je skoupý

10. 2. 2009

Radovan Biegl v Třinci končí. Zkušený brankář už s klubem netrénuje, hledá si angažmá. Proč byla dlouholetá opora hokejových Ocelářů vyhozena? To se jen tak nedozvíte. "Radovan dostal časový interval na hledání angažmá, s týmem není a víc to v tento moment nechci rozvádět," řekl jen manažer Pavel Marek.
Šlo v případě Bieglova konce o výkonnostní důvody, či nějaký prohřešek? I s touto otázkou u Marka nepochodíte.
Jeho strohá vyjádření jenom vyvolávají další otázky.
"Je to komplexní. Nešlo jen o Bieglovu výkonnost. Roli hrály všechny okolnosti. Víc se o tom nechci rozšiřovat," řekl pouze manažer.
Pavla Marka navíc podle něj nenadálý zájem o hokejový Třinec zlobí. "Nejdřív jsme byli v tabulce třetí a nikdo se o nás nestaral. Jen co prohrajeme dva devět se Spartou, jsou nás plné noviny," řekl.
O důvodech Bieglova vyhazovu nechce mluvit i z jiného důvodu. "Nechci, aby mu to přitížilo při hledání dalšího angažmá. Zbytečně se v tom nechci pitvat. Nepomůže to ani jemu, ani třineckému hokeji," řekl.
V deníku Sport se objevila spekulace, že by tímto krokem Třinečtí mohli dělat prostor pro brankáře Adama Svobodu, který je v Pardubicích nadbytečný. Navíc Pavel Marek z Pardubic pochází a v Třinci hraje i v minulosti hrála řada pardubických hokejistů. Koneckonců i třeba Radovan Biegl.
"Máme teď dva gólmany. Lukáše Danečka a Martina Vojtka (toho si klub stáhl z prvoligového Prostějova). Víc bych to nerozváděl. Daneček podával skvělé výkony. Je mladý, má perspektivu. A dokud nedostane šanci, nemůže se prosadit," prohlásil Marek.
Sport také uvedl, že trenér Juřík byl v případě Bieglova vyhazovu postaven před hotovou věc. To ale Pavel Marek odmítá. "Bez trenérova vědomí nic neděláme. Jsme v kontaktu, věci probíráme. Jinak by to ani nebylo správné," tvrdí.
A co samotný Biegl? Ten se také odmítá ke svému překvapivému konci vyjádřit. "Nemůžu o tom mluvit, nezlobte se. Znám stanovisko klubu, ale dokud nebudu mít písemné vyjádření, nebudu k tomu nic říkat," cituje brankáře deník Sport.
Minulý týden skončil v Třinci i Slovinec Tomaž Razingar, předsezónní posila z Pardubic. Tam šlo ale podle Marka o zcela něco jiného. "Počítali jsme s ním. Měl ale nějaká osobní trable a chtěl se vrátit do Slovinska. V jeho případě rozhodně nešlo o výkonnostní důvody, nebo že by nám nějak vadil," zdůraznil.

 

Zdroj: www.idnes.cz