Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gólman Biegl kočuje jako v zámoří

13. 2. 2009

I v zámořské NHL by to byla pořádná porce. Hokejový brankář Radovan Biegl zvládl během pěti dnů čtyři mistrovské zápasy. A ještě k tomu se k nim musel dopravit křížem krážem přes celou republiku. "Na osobního řidiče bohužel nemám," usmál se 38letý gólman. "Všechno jsem si odřídil sám."
Biegl měl letos být jedničkou extraligového Vsetína. Když ale byl klub ze soutěže vyloučen, zůstal bez angažmá.
Zlákal ho druholigový Kolín, jehož nový sponzor má postupové ambice. "Jsem tam na hostování do konce sezony," prozradil Biegl.
"A můžu chytat na střídavý start za prvoligový Šumperk," dodal gólman, který vsetínské vyloučení nesl těžce a ostrými reakcemi to dával najevo. Jak vypadá jeho pracovní týden?
Trénovat jezdí z pardubického domova do nedalekého Kolína. V sobotu chytal v Jihlavě, v neděli v Kolíně, v pondělí na severu Moravy v Šumperku a ve středu v jihočeském Milevsku.
"Oba kluby mě chtějí maximálně využít. Bylo to náročné období," přiznal Biegl. "Nejvíc mě unavilo to psychické a fyzické vypětí ze zápasů," dodal. Čtyři souboje ve dvou soutěžích – jediná výhra. Taková byla brankářova bilance v soukromém hokejovém maratonu.
"Do každého utkání jdu naplno, protože nemíním hazardovat se svým jménem. Ale třeba naposledy jsme s Kolínem podali špatný výkon," přiznal zkušený hokejista. Výsledkem mělo být odvolání trenéra, což včera ráno oznámily internetové stránky klubu.
Dokonce už byl představen nový kouč Jindřich Setikovský, který v minulých dnech předčasně skončil v Šumperku. Jenže během dne zpráva z webu zmizela a byla dementována...
"Tak o tom nic nevím. S nikým z vedení jsem o žádné změně nemluvil," řekl Biegl do mobilního telefonu. Jak jinak než z auta, při cestě za hokejem.

 

Zdroj: www.idnes.cz