Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biegl neudržel nervy, házel perníky

7. 2. 2009

Na ledě potrápil pardubické hokejisty, po utkání novináře. Po prohře 1:4 je zasypal perníky. Radovan Biegl poprvé v sezoně odchytal celý zápas. V brance Vsetína se v Duhové aréně objevil nečekaně. Roman Čechmánek pomohl týmu k výhře nad Spartou, ale souboji s dalším silným soupeřem přihlížel ze střídačky.
"Roman ještě není zcela stoprocentně fit. Neustále je v péči lékařů," připomněl vsetínský trenér Antonín Stavjaňa problémy brankářské jedničky s třísly. "Máme dva kvalitní gólmany. Musíme je protočit, aby oba byli v zápasové zátěži."
Biegl se tak postavil proti svému bývalému týmu. Za Pardubice odchytal sedm sezon, než v roce 1996 odešel do Třince. "Počítal jsem s tím, že bude vyhecovaný," podotkl Stavjaňa. "U nás se mu vždy daří. Proto tento taktický tah nebyl tak překvapivý," prohlásil trenér pardubických brankářů Jaroslav Landsman.
Právě pětatřicetiletý vsetínský gólman držel svému týmu naději na úspěšný výsledek téměř dvě třetiny.
Dva slepené góly v závěru prostřední části zápasu ale šanci na bodový zisk Valachům sebraly. Zasloužil se o to zejména Jan Bulis, který Biegla překonal dvakrát.
"Ještě jsem proti němu nikdy nehrál. Na rozdíl od Romana, kterého znám z NHL," pronesl Bulis. "Nebyl v tom však žádný rozdíl. Šlo jen o to střílet, aby nějaký gól padl."
Biegl tak v Pardubicích na Čechmánka a výhru se Spartou nenavázal. "Branky jsme ale inkasovali po individuálních chybách," podotkl Stavjaňa. "Čechmánek i Biegl jsou dobří gólmani. Oba drží tým," dodal pardubický brankář Ján Lašák.
Porážku v Pardubicích však Biegl neunesl. Po utkání si sesbíral perníky, které se po výhře domácích tradičně snesly na led, a za několik minut je nezvyklým způsobem rozdal.
V mixzóně jimi zasypal novináře, zpovídající hráče a trenéry. "A toto je čo? To sa robí? To je pre mňa novinka," kroutil hlavou Lašák nad Bieglovým výstřelkem.
Nervy na uzdě během utkání však neudržel ani náhradník Čechmánek. Ač seděl na střídačce, vykoledoval si dvouminutový trest za protesty.

 

Zdroj: www.idnes.cz