Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biegl netrénuje, ale nuly sbírá jako zamlada

9. 2. 2009

Netrénuje a přesto na ledě září. Hokejový brankář Radovan Biegl vyjíždí kvůli zdravotním potížím na led jen k zápasům, v posledních třech ale pustil za záda jedinou střelu a skvělým výkonem dovedl Vsetín ke dvěma výhrám a remíze. V Plzni i ve Zlíně udržel nulu a redakce iDNES jej vyhlásila hvězdou týdne.
Na časy své zašlé slávy dal vzpomenout gólman Radovan Biegl. Podobně jako v polovině devadesátých let, kdy kraloval v Pardubicích, ničil v posledních utkáních jednoho střelce za druhým a skvělým výkonem vytahuje Vsetín ze sestupového pásma do klidnějších pater extraligové tabulky.
V uplynulém týdnu byl hlavním strůjcem sedmibodového zisku ze tří zápasů: výhry 4:0 v Plzni, remízy 1:1 s Vítkovicemi a hlavně těsného vítězství na ledě velkého rivala, mužstva Zlína.
Ani tam, před vyprodaným hledištěm, nedostal vsetínský brankář gól. "Po fyzické stránce to pro mě byl nejtěžší zápas," řekl o nedělním východomoravském derby. "Ale po té psychické určitě zápas s Vítkovicemi."
Při něm dostal gól v poslední minutě a Vsetín tak přišel o výhru. Navíc se pak spekulovalo o tom, že remíza byla dohodnutá, sazkové kanceláře během pátečního odpoledne kurz na nerozhodný výsledek rapidně snížily kvůli vysoké vsazené částce. "Co mám k tomu říct? Moc mě to mrzí," vyjádřil se stroze k ožehavému tématu.
Jen Slavia a Pardubice dostaly v nové sezoně méně gólů než Vsetín. "Pohled na tenhle údaj v tabulce mě potěší. A doufám, že teď míříme do klidnějších pater," uvedl Biegl, který se dvěma nulami v minulém týdnu dostal na druhé místo mezi brankáři.
"Nepřijde mi, že bych chytal líp než třeba v říjnu. Možná jsem měl jen víc štěstí," tvrdí o posledních zápasech. "A samozřejmě mi pomohla dobrá týmová hra. Kluci jsou zarputilejší, vycházíme z dobré obrany."
A ještě jedna, možná nejdůležitější věc přispívá k dobré pohodě. "Trenéři mi vyšli vstříc v přípravě, nemusím trénovat a do branky mě staví jen zápasy," prozradil. Před necelými dvěma týdny se totiž u gólmana objevily zdravotní problémy. "Nechci to specifikovat, do pauzy musím vydržet a doufám, že potom brzo pominou," uvedl. Extraliga má přestávku od 12. prosince kvůli reprezentačnímu turnaji Baltika v Moskvě.
Čtyřiatřicetiletý Biegl by chtěl chytat ještě několik let, pak se vrátí do Pardubic. "Třeba budu hrát šest sezon, třeba jenom dvě," přemítá stoicky. "Ale o konci kariéry ještě neuvažuju."
Nejbližším cílem je ovšem udržet Vsetín daleko od poslední příčky v tabulce. "Výš zatím nemyslím, i když zopakovat play-off by samozřejmě bylo krásné," poukázal na letošní úspěch mladého týmu.
Ten by se nakonec mohl opakovat, ve čtvrtek by totiž Vsetín měl podepsat smlouvu s novým sponzorem. "Pak možná přijdou posily a my budeme moci pomýšlet na vyšší pozici," doufá Biegl.

 

Zdroj: www.idnes.cz