Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biegl nastoupil poprvé v dresu Zlína

17. 2. 2009

Biegl začal letošní sezonu ve Vsetíně, nicméně po vyloučení valašského klubu z extraligy zůstal bez angažmá. Angažoval ho až prvoligový Šumperk a poté druholigový Kolín. V obou klubech odchytal čtyři zápasy, ale ve středočeském klubu příliš dlouho nevydržel. "Nesplnili všechno, co jsem měl na papíře. Z těchto důvodů jsem v Kolíně raději skončil." Po několika týdnech bez angažmá se ozval Zlín. Brankářská jednička Igor Murín laboruje v letošní sezoně se zraněním, a tak vedení zlínského klubu sáhlo po zkušeném gólmanovi. "Nabídka Zlína mě velmi překvapila. Chytat extraligu se neodmítá, rozhodování nebylo těžké. Zároveň přišla ještě nabídka z prvoligového Prostějova, takže se to všechno skloubilo. Dá se říci, že téměř ideálně," říká ostřílený brankář.

Berani nezačali letošní extraligu právě nejlépe a před listopadovou reprezentační přestávkou byli na desátém místě "Mužstvo rozhodně nepatří na desátou příčku a určitě půjde nahoru. Osobně jsem některé kluky v týmu poznal dříve a po týdnu stráveném ve Zlíně jsme poznal další a oni poznali mne."
Gólman se hlásil ve Zlíně hned na začátku týdne, kdy trenér Bokroš naordinoval mužstvu v reprezentační pauze náročnou dvoufázovou přípravu. "Bylo toho hodně. Předtím jsem nebyl deset dnů na ledě, takže jsem se z toho tři dny dostával. Teď už se cítím v pohodě, ladili jsme formu především na středeční zápas v Karlových Varech," objasňuje Biegl. Ve Zlíně má domluvený střídavý start. Dá se předpokládat, že bude pendlovat mezi Zlínem a Prostějov. "Má role je předem daná. Pokud bude Igor Murín zdráv, budu v první řadě chytat za Prostějov. V případě potřeby budu stoprocentně připraven nastoupit za Zlín. A to již zřejmě ve středu ve Varech," vysvětluje Biegl.
Premiéra ve zlínském dresu mu v pátečním přátelském zápase s Dynamem Moskva vyšla. "Dnes jsem se cítil výborně. Bylo to tak strašně rychlé, s takovým hokejem se v české extralize nesetkáte. Doufám, že nebudu mít angínu, jak rychle Rusové jezdili. Mají neuvěřitelně šikovné ruce ve velké rychlosti. Měl jsem i hromadu štěstí, ale to hokeji patří," hodnotí zápas s Dynamem. Překonali ho pouze Alexander Gorošanskij a Jamie Lundmark. Kanaďan v ruských službách skóroval hned dvakrát v rozmezí 57 sekund.

S Bieglovým vystoupením byl spokojen po zápase i trenér Bokroš. "Zachytal velmi dobře. Chybu neudělal, góly nebyly jeho." V sobotu se Biegl představil v obnovené premiéře v prostějovském dresu, Jestřábi na domácím ledě těsně podlehli Kadani 1:2.

 

Zdroj: www.hokej.zlin.cz