Jdi na obsah Jdi na menu
 


Berani získali na střídavý start brankáře Radovana Biegla

16. 2. 2009

Zkušený brankář se v létě ocitl v nezáviděníhodné situaci. Na jaře podepsal smlouvu s tehdy extraligovým Vsetínem, ale valašský klub byl v červnu z nejvyšší soutěže vyřazen. Biegl však zůstal jeho hráčem a k definitivnímu odchodu se odhodlal až v momentě, kdy byl osud Vsetína zpečetěn. V letošní sezóně odchytal čtyři zápasy za prvoligový Šumperk a stejný počet utkání za druholigový Kolín. V nejbližší době jej čeká angažmá v Prostějově.

Zájem ze Zlína Biegla potěšil. "Je to pro mě seriózní nabídka, která se nedá odmítnout. Rád bych dokázal, že na extraligu ještě mám," popsal svou hlavní motivaci. "Trenér Bokroš si mě během tréninkového kempu prověří a uvidíme, co bude dál. Ještě jsme spolu ani nemluvili. Bavil jsem se s panem Přikrylem. Ve Zlíně se budu hlásit v pondělí v osm hodin ráno, zrovna se balím," řekl v telefonickém rozhovoru v neděli večer.

Hokejisty RI OKNA ZLÍN čeká během reprezentační pauzy tréninkový kemp spojený s nabíráním fyzické kondice. V jeho rámci odehraje Bokrošův tým přátelské střetnutí s Dynamem Moskva. Ideální možnost prověřit Bieglovu formu. "Ani nevím, že je naplánovaný nějaký zápas. Ale je pravděpodobné, že si ve Zlíně budou chtít prověřit, co jsem zapomněl a co ještě umím," usmál se zkušený brankář. O své zlínské misi má jasnou představu. "Pokud Ičo nebude zdravotně v pořádku a já budu mít náležitou výkonnost, zaskočil bych za něj. Vedení Zlína i já to bereme jako možnou alternativu v případě jeho zranění."

Radovan BIEGL
Narozen: 13. května 1969
Držení hole: levá
Výška/váha: 178cm/68kg
Kariéra: Pardubice (86-88), Jihlava (89-90), Pardubice (90-96), Třinec (96-99), Slovan Bratislava (99-00), Havířov (00-01), Vsetín (01-05), Třinec (05-06), Prostějov (06-07)

 

Zdroj: www.hokej.zlin.cz