Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hudáček je zpět, Biegl stále s berlemi

5. 2. 2009

Zdravotní potíže hokejových brankářů z konkurenčních klubů ustupují. Zlínská jednička Vladimír Hudáček je po trablech s nohou už zpět ve hře, v neděli odchytal celé utkání v Plzni. Dlouhodobě zraněný Radovan Biegl ze Vsetína alespoň odvrátil hrozbu operace levého kotníku. Lékaři chtěli zpevnit natržené vazy šroubem. Hudáček chyběl Zlínu kvůli nastřelené hlavě stehenního svalu.
"Dnes už jsem ve stoprocentní pohodě. Zranění to nebylo nijak vážné, i když se návrat trochu prodloužil. V Plzni jsem už žádné potíže s ohybem neměl," shrnul Hudáček.
Avšak pro Radovana Biegla už sezona v kalendářním roce nejspíš skončila. "Do reprezentační přestávky s ním už nepočítáme. Kdy přesně se znovu zapojí, to odhadnout nelze," posteskl si vsetínský kouč Zdislav Tabara. Biegl léčí od listopadu obnovené zranění vazů v levém kotníku klidem. A výkony svých spoluhráčů sleduje jako divák z hlediště. S berlemi po ruce.
"Žít s pocitem, že nemůžete jít do hry v momentě, kdy je třeba, je strašné," ulevil si. Vsetín inkasoval v posledních dvou kolech 13 branek. Utkání ve Zlíně (2:7) odchytal junior Lukáš Plšek. Proti Spartě dostal důvěru Ivo Pešat (3:6).
"Máme potíže v obraně i útoku. Jen v brankářích potíže nejsou," říká trenér Tabara. "Se Spartou jsme ale odehráli slušné utkání. Soupeř má však vyzrálejší kádr, který je schopen okamžitě potrestat sebemenší chybu," doplnil.
Žádný z klubů neprožil před dnešní extraligou výjimečný den. Zlín hostí ve 32. kole po rutinní přípravě Slavii, Vsetín odcestoval do Karlových Varů. Zlínu se do sestavy vrátí po viróze útočník Libor Pivko. Sotva vypršel disciplinární trest Ivana Rachůnka, je zde další stop. Tentokrát bude chybět obránce Marek Posmyk, který se v neděli serval s plzeňským Dvořákem. Vsetín představí ve Varech stejnou sestavu jako proti Spartě. Zato soupeř počítá ztráty.
Mimo hru jsou brankář Franěk, obránci Prošek, Špelda, Zíb a útočníci Kverka a Moskal. "Když budeme pečlivě bránit, máme velkou šanci uspět," tvrdí kouč Tabara.

 

Zdroj: www.idnes.cz