Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brankář Biegl už zase chytá. Za Prostějov

12. 2. 2009

Po 35 dnech, po vyhazovu z třineckého mužstva, se Radovan Biegl postavil do branky v mistrovském zápase. V pondělí nastoupil za Prostějov v prvoligovém utkání v Olomouci. V duelu, který byl předčasně ukončen, inkasoval za 50 minut pouze jednou. Biegl si Prostějov za své další působiště nevybral sám.
„Tak se dohodly oba kluby,“ řekl zkušený 37letý brankář. „Plním si jen smlouvu, kterou mám s Třincem do konce příští sezony.“ V Prostějově bude zatím hostovat.
Říká, že ho především těší, že může znovu chytat.
„Hlavně jsem rád, že se to někam pohnulo. Teď čekám, co to se mnou udělá. Snad Prostějovu pomůžu. S trenérem Alešem Flašarem se znám.“
Přiznal, že v minulých týdnech příliš netrénoval. „S Třincem jsem se už nesměl připravovat, a tak jsem to řešil, jak se dá,“ uvedl.
Do svého příchodu do Prostějova, s kterým zatím stihl dva tréninky, byl na ledě pouze třikrát. „Bylo to s mužstvem regionálního přeboru s Novým Městem nad Metují, kde trénuje můj bratr.“
Mnohem více práce měl ve včerejším zápase domácí gólman Štefan Žigardy, který držel naději domácích na zvrat. Než rozhodčí ukončili zápas, prohrávali Kohouti jen díky Žigardymu pouze 1:2.
Zajímavostí je, že oba gólmani zahájili sezonu společně v Třinci. A právě kvůli této konkurenci musel extraligový kádr opustit Martin Vojtek. Nyní si ale oba role vyměnili.

 

Zdroj: www.idnes.cz