Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nezůstaneme na dně, věří gólman Biegl

3. 2. 2009

Hokejisté Havířova klesli na poslední místo extraligy. Přesto na pondělním tréninku vládla bojovná nálada. Hráči chtějí dát všechny síly do toho, aby se ze čtrnácté příčky zase rychle odlepili. "Bezprostředně po prohraném zápase v Pardubicích jsme byli hodně skleslí, vždyť jsme ještě dvanáct minut před koncem vedli dva nula," říká havířovský brankář Radovan Biegl. "Jsme poslední, ale nikomu to není jedno. Chceme hned porazit Kladno a odlepit se."


Kladno dnes hostíte na svém ledě. Nestraší vás ještě výsledek minulého zápasu? Prohráli jste 0:7.
To je minulost, strach ani obavy z Kladna nemáme. Řekli jsme si, co na něj bude platit, pokusíme se to dodržet a vyhrát.
Co na něj bude platit?
To co na každého - zodpovědná obrana a proměňování šancí.
Právě v těchto činnostech je však podle statistik Havířov nejhorší. V čem například vězí, že jste ve 37 kolech dostali 134 branek?
Možná je to spíš otázka pro jiné, ale podle mého tuhle statistiku zkresluje několik nepovedených zápasů. Vybouchli jsme například se Slavií, Kladnem, Třincem nebo Budějovicemi, jenom v těchto duelech jsme dostali asi třicet gólů. Jinak hráváme vyrovnané zápasy. Je ale fakt, že se těžko prosazujeme, nedáváme moc gólů a právě těsné prohry o jeden dva góly svazují psychiku.
Je pro vás v současné situaci výhodou tříbodový systém? Stačí například tři výhry a jste u desátého Třince.
Jestli jsou za výhru dva nebo tři body, tím se moc nezabývám. Opticky je ale současné bodování možná lepší. Když se ze čtyř zápasů vydoluje dvanáct bodů, je to krása. Teď jde o to vyhrávat.

 

Zdroj: www.idnes.cz