Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biegl: Hodně vypjatých zápasů jsme už zvládli

5. 2. 2009

Když loni přestupoval do Třince z upadajícího Vsetína, říkal si, že má opět šanci po třech letech hrát play-off. A teď by měl o nejnapínavější část sezony přijít? Ani náhodou. Radovan Biegl, brankář hokejového Třince, je připravený v dnešním utkání s Vítkovicemi dělat divy. Souboj začne v 17.30.


V zápase s Vítkovicemi jde Třinci o všechno. Berete ho, jako byste už hráli play-off?
Tak to brát nemůžeme, vždyť v play-off ještě nejsme. Utkání ale ukáže, zda pro nás bude sezona úspěšná, nebo ne.
Jak jste se na utkání připravoval?
Jako na každý jiný zápas, ale dá se říct, že nervy budou trochu větší, to určitě. Budu se snažit podat co nejlepší výkon.
Vítkovice už mají play-off jisté. Mohou vám postup ulehčit?
To jsou všechno spekulace. Každé mužstvo chce vyhrát, a to v každém zápase. Kdyby nám to ulehčily, mohlo by se jim to později vymstít. Budou hrát o svou pohodu před play-off.
Od koho z vítkovických hokejistů vám hrozí největší nebezpečí?
Vychází mi to zhruba na dvacet hráčů, možná na osmnáct, takže až na Pincáka (brankář Pinc - poznámka redakce) úplně na všechny. Pincák mě snad z branky neohrozí.
Co bude v duelu s Vítkovicemi rozhodovat?
Nebude to ani tak o fyzické kondici jako spíše o psychice. Věřím, že uspějeme. Hodně vypjatých zápasů jsme už zvládli, ať už doma se Zlínem nebo v Pardubicích. Naše mužstvo umí takové zápasy hrát.
Zažil jste už tak napínavý závěr sezony?
To ne, to je extrém. Před časem jsme se bavili o tom, že na play-off bude stačit 74 bodů a jak se nyní ukazuje, s největší pravděpodobností to bude málo.
Je to tím, že se liga vyrovnala?
Určitě. Vždyť po olympijské přestávce mohlo ještě šest mužstev pomýšlet na účast v play-off. Teď se to zúžilo na tři. Soutěž je pořádně vyrovnaná. To jsem opravdu nikdy nezažil.
Jak byste hodnotil dosavadní průběh sezony z třineckého pohledu?
To by zřejmě chtělo hlubší rozbor. Ale po velmi špatném začátku, kdy jsme v první čtvrtině základní části udělali jen dvanáct bodů, jsme se neuvěřitelně zvedli. Kdybychom se nyní do play-off nedostali, byl by to pro mě osobně neúspěch, a to přesto, že v říjnu nás už pomalu mnozí lidé odepisovali.
Čím se před čtvrtečním utkáním odreagujete?
Mám tady v Třinci děti, s nimi jsem v pohodě. Nebudu dělat nic zvláštního.

 

Zdroj: www.idnes.cz