Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radovan Biegl si zahrál za Jágr Team

1. 2. 2009

Odveta vyšla Slovensku

Jágr Team - All Stars Slovensko 9:10 

Hokejový Jágr Team se na své pouti zastavil v Třinci, kde probíhala další část jeho programu.
Fanoušci měli možnost nejprve ulovit autogram hvězd, jelikož se před Třineckým kulturákem konala autogramiáda. Po autogramiádě nastal přesun na zimák, kde se měl odehrát vlastní zápas. Na třinecké poměry se pořadatelům podařil zázrak - skutečně geniální nápad měl ten, kdo vymyslel světelnou show před zápasem. Se světly v Třinci je totiž problém, na zimáku jsou instalovány velké halogeny, které po zhasnutí musí nejméně 5 minut vychladnout, takže nelze jednoduše zhasnout a rozsvítit. Problém byl brilantně vyřešen - na konstrukci osvětlení stálo asi 30 borců, kteří halogenové reflektory otočili nahoru ke střeše a přikryli je kusem černé látky - a byla tma, resp. ideální přítmí a ve světlech divadelních reflektorů a světelné rampy nastupovaly hvězdy ke svému utkání.
Diváci vítali jásotem hráče obou stran, v každém týmu měli Třinečtí tři borce. V Jágr týmu nastoupili z našich Biegl, Lubina a Libor Procházka, za Slovensko hráli Daňo, Sekeráš a Jánoš. Neméně bouřlivě však byli vítání i ostatní hráči a utkání, ve kterém zdaleka nešlo o výsledek, mohlo začít.
Slovenští hokejisté se od začátku střetnutí prosazovali pohlednou kombinační hrou a obránce Bača již ve třetí minutě otevřel skóre zápasu. Mužstvo Jaromíra Jágra sice kontrovalo gólem Straky po perfektní akci celého útoku, ale závěr třetiny opět probíhal v režii hostí. Po vtipných kombinacích získali Slováci ještě před první přestávkou dvoubrankový náskok.
O přestávce se diváci mohli osvěžit (desítka Staropramen za 14,- Kč, hosté z Prahy se těšili na Radegast - měli smůlu, na zimáku po něm nebylo ani stopy), případně nakoupit suvenýry - čepice HC Třinec za 200,-, normální dres za 450,-, ale byl k mání i XXL za 500,-.
Hokejisté obou týmů hráli ofenzívně i ve druhé části a exhibiční zápas opět vyústil ve střelecký koncert. Úvod třetiny lépe vyšel českému mužstvu. Prospal dvěma góly v rozmezí minuty srovnal na 3:3. Hosté sice vzápětí skórovali zásluhou Roberta Petrovického, ale střelecky výborně disponovaný Prospal završil hattrick a opět vyrovnal. Slovenský celek se ještě jednou ujal vedení 5:4, autorem gólu byl Demitra. Pak ale otočili vývoj střetnutí dvěma góly Lubina a jedním Jágr. Na rozdíl jedné branky snížil v poslední minutě druhého dějství Jasečko.
Ve druhé přestávce předali hokejisté obou týmů paní ředitelce z dětského domova v Havířově šeky na celkových 300 tisíc korun - a to ještě nemělo být vše, v kabině se hráči rozhodli uspořádat sbírku na pomoc lidem postiženým povodněmi.
Slovenský hvězdný celek vstoupil aktivněji do závěrečného dějství a Šatan s Jánošem pro něj opět získali vedení. Osm minut před koncem zápasu zvýšil Ronald Petrovický na 9:7. V závěru zápasu dokázal český tým již jen výsledek korigovat, když Ručinský v předposlední minutě snížil na 9:10.Jágr tým se snažil o vyrovnání,ale už chyběl čas.
V brance Jágr týmu se párkrát blýskli oba brankáři Bříza i Biegl, ale neměli to jednoduché, neboť se moc nebránilo. Co se týče branek, shodli jsme se, že nejkrásnější gól vsítil Ladislav Lubina - ujel a zavěsil do šibenice, snad tam ani na puk nebylo místo, ale Láďa se trefil přesně. Ukázkový byl i první gól Martina Straky, který objížděl branku, ruku s pukem nechal za sebou a když si slovenský brankář myslel (a my taky), že Straka branku objede, tak mu to tam k tyči šoupnul.

 

Branky:
Jágr Team:
21., 22. a 26. Prospal, 27. a 38. Lubina, 7. Straka, 29. Jágr, 54. Dvořák, 59. Ručinský
All Stars Slovensko: 3. Bača, 14.Haščák, 16. Vlk, 25. Robert Petrovický, 26. Demitra, 40.Jasečko, 42. Šatan, 47. Jánoš, 52. Ronald Petrovický, 57. Rich. Pavlikovský.

Rozhodčí: Brada
Vyloučení: 2:0.
Diváci: 3500

Sestavy:
Jágr Team: Bříza (30. Biegl) - Hamrlík, Gudas, Kubina, Holaň, L. Procházka, Špaček - Jágr, Patera, M. Procházka - Kron, Prospal, Dvořák - Lubina, Straka, Ručinský - Varaďa, Šlégr, Vopat.
All Stars Slovensko: Šimonovič - Medřík, Sekeráš, Švehla, Rich. Pavlikovský, Jasečko, Bača, Vlk, Rast. Pavlikovský - Šatan, Daňo, Jánoš - Demitra, Stümpel, Kontšek - Pardavý, Haščák, Ronald Petrovický - Vaic, Robert Petrovický.

 

Zdroj: Archív třineckých fanoušků