Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomoci Zlínu? To se neodmítá, říká Biegl

15. 2. 2009

Žádné lelkování a lehkou přípravu, ale tvrdý dvojfázový trénink naordinovali pro reprezentační přestávku zlínským hokejistům trenéři Ernest Bokroš s Jaroslavem Stuchlíkem. Na led vyjedou až dnes, včera začali spinningem. Na jednom z rotopedů nechyběla ani nová posila, zkušený gólman Radovan Biegl.
Do extraligového Zlína přichází na střídavý start, zároveň bude působit v prvoligovém Prostějově. "Na spinningu jsme se pěkně protáhli," pousmál se Biegl.
Klub angažoval osmatřicetiletého brankáře proto, že jedničku Igora Murína stále trápí naražený bok. "Kubovi Čechovi to moc nejde a dát místo něj šanci některému z našich mladých brankářů by nebylo vhodné. Při naší situaci by to pro mě bylo příliš náročné. Proto jsme vsadili na zkušenost," vysvětlil generální manažer Miroslav Michalovský.
Murín se zranil v polovině října v Liberci. Od té doby odchytal dvě vítězná utkání s Českými Budějovicemi a Třincem, ale stále není fit. Včera absolvoval důkladné ortopedické vyšetření a dostal speciální injekci, po níž mu lékař nařídil týdenní klid.
"Bok mám oteklý, už dvakrát mi z něj vytahovali krev," popsal Murín své zranění po souboji s Třincem, který dokončil jen se sebezapřením.
"Obstřik vydržel jen jednu třetinu, pak jsem to musel ledovat."
Murín bude odpočívat, zbytek týmu maká na kondici. Jeho zástupci Bieglovi ale nevadí, že přišel do Zlína právě v této situaci.
"Nebráním se tomu. Není špatné oživit si trošku kondici," podotkl brankář.
Ve Zlíně dostal možnost vrátit se opět do extraligy, o kterou po vyloučení Vsetína přišel.
Aktivní kariéru ještě končit nechce, takže v úvodu sezony přijal nabídku druholigového Kolína a prvoligového Šumperku.
Tato krátkodobá angažmá nedopadla podle představ, proto znovu hledal zájemce o své služby. Téměř současně se ozvaly Zlín s Prostějovem, což ho potěšilo.
"Do 3. listopadu jsem měl svázané ruce v Kolíně. Pak se to rychle semlelo a vznikla tato angažmá," popsal.
Celý tento týden stráví ve Zlíně, ale jinak bude působit především v první lize. Pokud ho extraligový klub bude potřebovat, zavolá mu.
"Nabídka Zlína se nedala odmítnout," poznamenal Biegl. "A taky jsem rád, že tam přicházím z Prostějova. Není to daleko a loni už jsem tam působil. Všechno fungovalo."
Obnovenou premiéru v prostějovském dresu zažije v sobotu v domácím utkání s Kadaní. Kdy bude chytat za Zlín? Záleží hlavně na Murínově zdravotním stavu. Ale klidně by mohl nastoupit příští středu v Karlových Varech v prvním utkání po reprezentační přestávce.
"Dovedu si představit, že tam pojedou Murín i s Bieglem," naznačil Michalovský.
Ještě předtím by měl Biegl dostat šanci v pátečním přátelském zápase s ruským Dynamem Moskva.

 

Zdroj: www.idnes.cz